Главная > Новости украинского законодательства > НОВИЙ ЕТАП У РОЗВИТКУ УКРАЇНО-ІНДІЙСЬКИХ ВІДНОСИН У ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ СФЕРІ

НОВИЙ ЕТАП У РОЗВИТКУ УКРАЇНО-ІНДІЙСЬКИХ ВІДНОСИН У ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ СФЕРІ

27 листопада 2014 року Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні пан Раджив Кумар Чандер провели робочу зустріч.

На сьогоднішній день, зазначив Михайло Пасічник, одним з пріоритетних напрямків роботи Держлікслужби України є подальша адаптація галузевої нормативно-правової бази європейських стандартів. Ці процеси були започатковані ще на початку минулого десятиліття, коли, власне, був створений державний регуляторний орган у сфері обігу лікарських засобів. Тоді ж, власне, було розпочато інспектування виробничих потужностей індійських виробників лікарських засобів. Саме тоді провідні індійськіфармкомпанії зрозуміли важливість та необхідність формування в Україні свого позитивного іміджу, і як наслідок — створили Асоціацію Індійських фармацевтичних виробників (ІРМА). Зараз її  очолює д-р Менон, член Громадської Ради при Держлікслужбі України. Завдяки цьому індійські компанії — члени асоціації можуть брати безпосередню участь у формуванні регуляторної бази вітчизняної фармгалузі та надавати пропозиції і зауваження щодо змісту роботи Держлікслужби. Сьогодні усі індійські виробники, умови виробництва яких відповідають умовам GMP, отримали відповідні сертифікати.Фармкомпанії, які налаштовані на чітке виконання норм українського законодавства, не відчувають будь-якого тиску з боку Держлікслужби. Водночас, не досягнуть мети ті компанії, які намагаються обійти законодавство, спричинюють тиск на регуляторний орган з метою прийняття незаконних рішень.

Минулого року між Держлікслужбою України та Міністерством хімічної промисловості та добрив Уряду Республіки Індія був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва. Михайло Пасічник висловив переконання щодо необхідності продовження спільної роботи над підготовкою до підписання ще одного важливого документу — Угоди про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів та Організацією централізованого контролю за дотриманням стандартів лікарських засобів Головного Директорату служб охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я та сімейного добробуту Уряду Індії. Це дозволить налагодити активну співпрацю між українським та індійським регуляторними органами у сфері забезпечення якості лікарських засобів. Держлікслужба України сподівається на сприяння посольства Республіки Індія у вирішенні даного питання, підкреслив Михайло Пасічник.

В свою чергу Надзвичайний i Повноважний Посол Індії в Україні Й. В. ПанРаджив Кумар Чандер подякував Голові Держлікслужби України Михайлу Пасічнику за ініціативу щодо організації зустрічі. За його словами, досвід співпраці з українським регуляторним органом свідчить про те, що участь очільника відомства в переговорних процесах є доброю ознакою та запорукою вирішення необхідних питань.

Також пан Посол зазначив, що досягнення взаєморозуміння по озвученим питанням вкрай важливе для всіх сторін і не існує жодних причин затримувати відповідні процеси, в тому числі підписання нових двосторонніх документів. Також із сторони Посольства є всі передумови очікувати від індійських виробників лікарських засобів, які бажають працювати в Україні, чіткого дотримання українського законодавства в фармацевтичній сфері, зокрема, щодо вимог до якості продукції – іншого бути не може. Посол Республіки Індія в Україні з задоволенням відмітив продуктивну діяльність утвореної минулого року Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому та культурному співробітництву та високо оцінив рівень співробітництва ДержлікслужбиУкраїни з Асоціацією Індійських фармацевтичних виробників.

На завершення зустрічі сторони висловили сподівання на продовження конструктивного діалогу, вирішення актуальних питань, подальший розвитокукраїно-індійських відносин.

  1. Комментариев нет.
  1. No trackbacks yet.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: